Klub "Senior+" - Aktualności

W Klubie ‘’Senior+’’ realizowane są  zajęcia kulinarne, które pozwalają uczestnikom odkrywać nowe smaki i przepisy. Uczestnicy poznali tajniki parzenia herbaty po turecku, a także przygotowali na zajęciach sałatkę krabową, pasty na kanapki, zupy krem z brokuła i kalafiora, sałatkę jarzynową, risotto, tort bezowy oraz naleśniki.

W Klubie „Senior+’’ realizowane są zajęcia ogólnousprawniające, których celem jest poprawa sprawności fizycznej osób starszych.  Zajęcia pozwalają utrzymać zdolność samodzielnego funkcjonowania w zakresie podstawowych czynności życia codziennego.

W Klubie  „Senior+’’ organizowane są m.in.  imprezy okolicznościowe,  których celem jest zintegrowanie uczestników klubu poprzez wspólne biesiadowanie, tańce i śpiewanie. Seniorzy mieli okazję uczestniczyć w zabawie karnawałowej, spotkaniu Wielkanocnym, w śpiewaniu pieśni patriotycznych, w Majówce oraz uroczystości z okazji Dnia Kobiet.

Klub „Senior+’’, tak jak cała Polska zaangażował się w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Uczestnicy Klubu przynosili najpotrzebniejsze rzeczy, m.in.: żywność z długim terminem ważności, środki higieny osobistej i czystości, środki opatrunkowe i medyczne, odzież dziecięcą i zabawki. Dary zostały przekazane Zespołowi Pracowników Socjalnych nr 1 w Białymstoku, który rozdysponował je wśród potrzebujących uchodźców z Ukrainy.

Flaga Godlo bez tekstuSenior plus

Miasto Białystok realizuje zadanie publiczne pod nazwą: Zapewnienie funkcjonowania Klubu „Senior+” w Białymstoku.

Zadanie jest realizowane zgodnie z ustawą z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz.U. z 2021 r. poz. 2268, z późn. zm.) oraz programem wieloletnim „Senior+” na lata 2021-2025 (M.P. z 2021 r. poz.10).