Potrzebujesz pomocy? Zgłoś się do nas: +48 85 879 79 50 deafInformacja o MOPR w PJM sign languageTłumacz języka migowego

Poradnik interesanta

Dnia 12 kwietnia 2023 w Klubie „Senior+” odbyło się spotkanie edukacyjne z przedstawicielami Straży Miejskiej w Białymstoku. W trakcie spotkania funkcjonariusze zapoznali seniorów z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy. Uczestnicy dowiedzieli jak oceniać zagrożenie oraz kiedy i jak wezwać pomoc, jak ułożyć osobę poszkodowaną w pozycji bezpiecznej oraz jak prawidłowo przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową. Po części teoretycznej seniorzy mogli uczestniczyć w części praktycznej z wykorzystaniem fantoma.

Opis zdjęć:

  1. Seniorzy siedzą na krzesłach po prawej i lewej stronie. Na środku sali osoby prowadzące pokazują jak prawidłowo podłączyć defibrylator do fantoma leżacego na ziemi.
  2. Seniorzy siedzą na krzesłach po prawej i lewej stronie. Na środku sali funkcjonariusz z wykorzystaniem fantoma leżącego na ziemi prezentuje jak prawidłowo wykonać masaż serca.
  3. Seniorzy siedzą na krzesłach po prawej i lewej stronie. Na środku sali osoby prowadzące pokazują jak prawidłowo ułożyć osobę poszkodowaną w pozycji bezpiecznej.
  4. - 6. Uczestnicy spotkania siedzą na krzesłach. Seniorka w asyście osby prowadzącej wykonuje masaż serca na fantomie.
Edytuj
Na skróty
Zobacz także
Kontakty
Najważniejsze dane kontaktowe
w jednym miejscu.
E-Usługi
Załatw sprawę przez Internet, w sposób szybki i wygodny nie wychodząc z domu.
Zasiłek pielęgnacyjny
Przysługuję m. in. niepełnosprawnemu dziecku i seniorom.
Dodatek mieszkaniowy
Forma pomocy związania z zajmowaniem lokalu mieszkalnego.
Wysokość świadczenia pielęgnacyjnego od 1 stycznia 2024 r. wynosi 2 988,00 zł miesięcznie.

Becikowe
Jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia się dziecka
Sprawdź również
Ważne instytucje i programy