Potrzebujesz pomocy? Zgłoś się do nas: +48 85 879 79 50 deafInformacja o MOPR w PJM sign languageTłumacz języka migowego

Poradnik interesanta

We wrześniu, październiku i listopadzie Klub „Senior+” odwiedziły grupy dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 10 w Białymstoku, Przedszkola Samorządowego nr 14 w Białymstoku, Niepublicznego Przedszkola nr 2 Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Św. Wincentego a Paulo w Białymstoku oraz grupy z Oddziałów Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 15 w Białymstoku. Przedszkolaki zwiedziły klub. Dużym zainteresowaniem cieszyły się prace wykonane na zajęciach plastycznych. Podczas zwiedzania nie zabrakło pytań od przedszkolaków, które z zaciekawieniem słuchały informacji o klubie.

Najważniejszym punktem wizyty przedszkolaków był występ amatorskiej grupy teatralnej. Panie zaprezentowały się w inscenizacji inspirowanej krótkim opowiadaniem z książki „Psoty i kłopoty wróbelka Elemelka” autorstwa pani Hanny Łochockiej. Po występie seniorzy i dzieci integrowali się poprzez wspólny taniec.

Wizyty przedszkolaków w Klubie „Senior +” są doskonałą okazją do zapoznania dzieci z wizerunkiem seniorów jako osób aktywnych, czerpiących radość z uczestniczenia w różnorodnych zajęciach.

Opis zdjęć:
1. W ogrodzie na małej polance wśród drzew grupa dzieci ogląda występ seniorek W oddali grupa seniorek w trakcie występu.
2. Grupa dzieci ogląda prace plastyczne prezentowane przez pracownicę Klubu „Senior+”
3. Grupa dzieci w sali rehabilitacyjnej. Po lewej stronie przy drabinkach stoi rehabilitant. Pod oknami siedzą seniorki które ćwiczą z piłkami.
4. Seniorzy i dzieci tańczą w ogrodzie.
5-9. Przedszkolaki siedzą na krzesłach i oglądają występ seniorów.
10. Seniorzy i dzieci tańczą.
11. Przedszkolaki w kręgu tańczą z seniorami, którzy na twarzach mają maski zwierząt.
12. Seniorzy, dzieci i przedszkolanki stoją w kręgu.

Edytuj
Na skróty
Zobacz także
Kontakty
Najważniejsze dane kontaktowe
w jednym miejscu.
E-Usługi
Załatw sprawę przez Internet, w sposób szybki i wygodny nie wychodząc z domu.
Zasiłek pielęgnacyjny
Przysługuję m. in. niepełnosprawnemu dziecku i seniorom.
Dodatek mieszkaniowy
Forma pomocy związania z zajmowaniem lokalu mieszkalnego.
Wysokość świadczenia pielęgnacyjnego od 1 stycznia 2024 r. wynosi 2 988,00 zł miesięcznie.

Becikowe
Jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia się dziecka
Sprawdź również
Ważne instytucje i programy