Potrzebujesz pomocy? Zgłoś się do nas: +48 85 879 79 50 deafInformacja o MOPR w PJM sign languageTłumacz języka migowego

Poradnik interesanta

W dniu 12 grudnia 2023 r. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Białymstoku zaprosił 180 dzieci i ich rodziców na fascynującą zabawę połączoną z aktywnością fizyczną na Stadionie Miejskim w Białymstoku. Spotkanie zostało uroczyście zainaugurowane przez Pana Zbigniewa Nikitorowicza – Zastępcę Prezydenta Miasta Białegostoku.
Zaproszenie dzieci i ich rodziców miało na celu krzewienie kultury fizycznej poprzez sport. Spotkanie miało również na celu walor terapeutyczny poprzez wzmocnienie relacji w rodzinie oraz niwelowanie lęków przed podejmowaniem aktywnych, zorganizowanych form zajęć pozalekcyjnych. Dzieci ze Stowarzyszenia Gimnastyki Artystycznej w Białymstoku pod okiem instruktora pokazały ćwiczenia, które wykonują w ramach systematycznych treningów. Dodatkową atrakcją była wizyta św. Mikołaja z prezentami dla dzieci.Zdjęcie nr 1. W pomieszczeniu Stadionu Miejskiego stojący po lewej stronie Prezydent Zbigniew Nikitorowicz przez mikrofon wita zebranych po prawej stronie rodziców i dzieci. W głębi stoi nadmuchiwana choinka z prezentami.
Zdjęcie nr 2. Zabawa bańkami mydlanymi wypuszczanymi przez maszynę.
Zdjęcie nr 3. Młodsze dzieci podczas zabawy kolorowymi piłeczkami. W głębi starszy chłopiec tworzy dużą bańkę mydlaną.
Zdjęcie nr 4. Na pierwszym planie grupa ubranych na czarno dzieci siedzi na podłodze i wykonuje ćwiczenia prezentowane przez stojącą obok instruktorkę. W głębi dzieci obserwują pokaz.
Zdjęcie nr 5. Dzieci otrzymują prezenty od siedzącego na krześle Mikołaja. Za nim dekoracja z nadmuchiwanej choinki, prezentów i bałwanów.

Edytuj
Na skróty
Zobacz także
Kontakty
Najważniejsze dane kontaktowe
w jednym miejscu.
E-Usługi
Załatw sprawę przez Internet, w sposób szybki i wygodny nie wychodząc z domu.
Zasiłek pielęgnacyjny
Przysługuję m. in. niepełnosprawnemu dziecku i seniorom.
Dodatek mieszkaniowy
Forma pomocy związania z zajmowaniem lokalu mieszkalnego.
Wysokość świadczenia pielęgnacyjnego od 1 stycznia 2024 r. wynosi 2 988,00 zł miesięcznie.

Becikowe
Jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia się dziecka
Sprawdź również
Ważne instytucje i programy