Flaga Godlo bez tekstuwspierajsenioralogo

Miasto Białystok realizuje Program Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022, mający na celu poprawę bezpieczeństwa osób starszych m.in. poprzez dostęp do tzw. „opieki na odległość”. Bezpośrednim realizatorem zadania jest Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Białymstoku. W bieżącym roku 624 mieszkańców Miasta Białegostoku, w wieku 65+ będzie korzystało bezpłatnie z opasek bezpieczeństwa.

W dniu 27 lipca 2022 r. Pan Zbigniew Nikitorowicz Zastępca Prezydenta Miasta Białegostoku wręczył Seniorom opaski bezpieczeństwa. Tego dnia odbyły się szkolenia z obsługi urządzenia. Opaska „wielkości zegarka” z alarmowym przyciskiem, w przypadku zagrożenia zdrowia lub życia umożliwia połączenie się osoby starszej z centralą obsługiwaną przez ratownika medycznego czy pielęgniarkę. Pozwala również na połączenie się głosowe z najbliższymi. Opaska dla seniora posiada funkcję pomiaru temperatury ciała, pulsu, ciśnienia i saturacji, czyli nasycenia tlenu we krwi. Wynik widoczny jest na opasce, jak i w aplikacji osoby bliskiej. Ważną funkcją opaski jest detektor upadku, który zapewnia bezpieczeństwo szczególnie osobom zamieszkałym samodzielnie.

Galeria:

Opisy do zdjęć:

  • Zdjęcie 1 - Pan Zbigniew Nikitorowicz Zastępca Prezydenta Prezydent Miasta Białegostoku wręcza opaski bezpieczeństwa seniorom. 
  • Zdjęcie 2 - Jedna z osób, która otrzymała opaskę wypowiada się przed publicznością dlaczego zgłosiła się do programu.
  • Zdjęcie 3 - Seniorzy siedzą przy stole z opaskami. Osoba szkoląca wyjaśnia zasady działania opaski.
  • Zdjęcie 4 - Osoba szkoląca pokazuje Seniorom opaskę bezpieczeństwa.